Prisidengiant leidimu vykdyti sanitarinius kirtimus dėl žievėgraužio tipografo pažeidimų plynai iškirstas mišrus miškas: iškirsti ne tik žievėgraužio tipografo pažeisti spygliuočiai, bet ir ten augę lapuočiai, bei pušys, kuriuose žievėgraužis tipografas nesiveisia. Apsilankę kirtavietėje užregistravome iškirstus įvairius medžius: ąžuolus, klevus ir labai vertingas ilgaamžes pušis.
Pasinaudojant Geoportal programėle buvo sužymėti ir apeiti sanitariniai kirtimai šalia Veprių gyvenvietės. Tyrimo metu buvo rasta:
16, 15a, 6 miško sklypai, kuriuose inventorizuotos EB svarbos buveinės (kodas 9010) buvo visiškai sunaikintos.
15b ir 20 sklypai (taip pat EB būveinės) buvo dalinai sunaikintos, išdraskyta miško paklotė.
16, 15a, 23 ir 23a neturėjome duomenų dėl kirtimų leidimų žemėlapyje.
15 ir 24 sklypai kolkas nesunaikinti tačiau miško paklotė smarkiai apgadinta sandėliuojant medieną ir važinėjant sunkiąjai miško technikai. Šiems sklypams taip pat išduoti plyni sanitariniai kirtimų leidimai.
VšĮ „Girių inspekcijos” savanoriai ilgą laiką bendravo su vietiniais girininkais ir atsakingomis institucijomis, bet deja, pagal šiuo metu galiojančius įstatymus tokių gamtiškai vertingų teritojų naikinimas yra legalus. Prisijunkite prie mūsų savanorių ir pakeiskime tai kartu!
Istorinė / kultūrinė / gamtinė vietovės reikšmė: Slabados miškas, esantis šalia Veprių gyvenvietės, yra rekreacinės paskirties miškas, kuriame nusidriekęs piligrimų kelias, esantis netoli Veprių piliakalnio, prie pat kryžiaus kelių koplyčios. Ten taip pat teka ir Slabados mineralinis šaltinis, kurio vanduo savo savybėmis nenusileidžia Birštono mineraliniams šaltiniams. Miške inventorizuotos prioritetinės EB natūralios buveinės – Vakarų taigos teritorijos. Miškas yra rekreacinės paskirties (IIB grupė). Šis miškas priklauso miško parkų kategorijai ir yra Valstybinės reikšmės miškas. Pagal teisinį reguliavimą pagrindiniai plyni kirtimai nėra galimi.
Dabartinė būklė: Sunaikinta. Vykdomi teisėti sanitariniai kirtimai visiškai sunaikino svarbią ekosistemų buveinę. Atsižvelgiant į miško sudėtį, miško svarbą ekologiniu ir socialiniu požiūriu bei paskirtį, taikomos sanitarinės priemonės buvo netinkamos.